Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

VI edycja festiwalu BezMaski

W dniach od 27 do 28 maja już po raz szósty odbywał się w Domu Kultury w Szczygłowicach przegląd amatorskich zespołów teatralnych pod nazwą VI Spotkania Teatralne „bez MASKI”. Celem festiwalu była, jak co roku, prezentacja twórczości teatralnej dzieci i młodzieży.

W tym roku amatorskie zespoły teatralne walczyły o palmę pierwszeństwa aż w pięciu kategoriach. Burzliwe obrady jury w składzie: Pani Magdalena Wydra, Pan  Michał Łazarczyk, Pan Maciej Zygmunt, Pan Jacek Krawczyk wyłoniły zwycięzców głównej nagrody — Grand Prix VI Spotkań Teatralnych „bez MASKI", którą przyznano Zespołowi Teatralnemu z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Świerklanach pod opieką Pani Bogumiły Szmidt- Kruk za spektakl pt. „Najmniejszy bal świata”

Nagrodę specjalną przyznano dla zespołu „Cuda wianki” z Gimnazjum nr 11 w Tychach pod opieką Pani Edyty Pajdy, Grażyny Dec i Anny Wanat za spektakl pt: „Arszenik i stare koronki”

Ponadto wyróżnienia otrzymały: zespół „Bibliotecus” z Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle pod opieką Pani Joanny Leszczyńskiej za spektakl pt: „Alchemiczka”, zespół „ Improwizacja i Limitowani”  z MG 1 w Knurowie wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pod opieką Pani Aleksandry Żydek za spektakl pt: „Mazeł i Szlimazeł albo mleko lwicy”, „Teatr Roczny” ze Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Trzeźwego Stylu Życia „Szansa” z Pławniowic pod opieką Pani Kamili Stoiłowej i Pana Macieja Boguckiego za spektakl pt: „ Kabaret Kici- Koci, zespół z Teatru im. Stefana Batorego pod opieką Pana Macieja Dziaczko za spektakl pt. „Manifest".

Jury przyznało również nagrodę indywidualną dla najlepszego aktora. Otrzymał ją Stanisław Szewczyk z  Teatru Jednego Aktora za spektakl „ Urodziny Pana Szymona”, Tadeusz Broda za rolę Rysia w spektaklu „Arszenik i stare koronki” oraz Małgosia Brodawka za rolę Migawki w spektaklu „Najmniejszy bal świata”, a także Zuzanna Woryna za rolę Kocura w spektaklu „Dobra czarownica”.

31 maja o godzinie 16.30 w Domu Kultury w Szczygłowicach odbyła się uroczysta Gala VI Spotkań Teatralnych "bez Maski", na którą przybyło liczne grono znamienitych gości. Naszą szkołę reprezentowała Dyrektor Gimnazjum i LO ETE - Pani Maria Czudek, która wręczyła jedną z nagród wyróżnionym zespołom.

Dziękujemy wszystkim młodym aktorom, instruktorom teatralnym, opiekunom za ich twórczą pracę. Dostarczyliście nam wielu wzruszeń. Wasze uśmiechnięte twarze są dla nas inspiracją i motywują nas do pracy nad kolejną już - siódmą - edycją Spotkań Teatralnych "bez Maski". Zapraszamy za rok...