Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzień dziecka

Czy zajęcia w szkole muszą być nudne? Odpowiedź brzmi: nie! A gdzie dowód? Jest nim z pewnością uśmiech na twarzach uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ETE, którzy wspólnie ze swoimi nauczycielami świętowali ważny dla nich dzień...Dzień Dziecka!!!

            Uczniowie brali udział  w warsztatach, które miały na celu nauczyć ich kreatywnego i krytycznego myślenia, pokazać, że uczenie przez przeżywanie może być nie tylko przyjemne, ale także daje znakomite rezultaty.

            Dzieci i młodzież miała okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez nauczycieli Szkół ETE.

            Pani Maria Broda wprowadzała ich w arkana wiedzy chemicznej. Pokazała, iż nauka może być fascynjąca. Być może wśród naszych uczniów są przyszli naukowcy...

            Kolejna grupa warsztatowa rozwiązywała łamigłowki matematyczne i zadania logiczne. Zajęcia przygotowała Pani Agnieszka Makucik.

            A może świętować Dzień Dziecka na sportowo?! Ruchu nigdy dosyć. Tę zasadę z pewnością wcielali w życie uczestnicy warsztatów chodzenia po linie pod czujnym okiem Pana Tymona Walińskiego.

            Humaniści także mogli znaleźć coś dla siebie. Na zajęciach artystycznych prowadzonych przez Panią Monikę Sierżant trzeba było wykazać się twórczym myśleniem i zaprojektować własną artystyczną doniczkę.

            Czy sztuka może mieć charakter utylitarny, czy też raczej powinna być "sztuką dla sztuki"? Uczniowie biorący udział w warsztatach plastycznych animowanych przez Panią Małgorzatę Zielińską dowiedli, że to, co piękne i twórcze, może być także praktyczne. Przygotowali wspaniałą intalację przestrzenną, która stała się oryginalnym elementem wystroju auli.

            Talent aktorski można było szlifować pod okiem Pani Joanny Święcik-Patery. Teatr cieni w środku dnia? Oczywiście! Dla chcącego nic trudnego. Wystaczy biały materiał, czarna kurtyna, przysłonięte okna i zwykła lampka oraz kukiełki, aby przenieść się w zaczarowany świat bajki I. Krasickiego "Przyjaciele". Każdy uczestnik warsztatu aktorskiego mógł sprawdzić się zarówno w interpretacji tekstu, jak  i w animacji lalką. Zarówno dzieci ze szkoły podstawowej jak i gimnazjaliści bawili się znakomicie.

           

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie Dnia Dziecka były: Maria Broda i Joanna Święcik-Patera