Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wojtek na zawodach

Uczeń klasy IV Wojtek Garbacz bierze udział w prestiżowych zawodach Rotax Max Challenge - są to wyścigi kartingowe o mistrzostwo Polski. Jako jedenastolatek startuje w kategorii Mini Max liczącej 21 zawodników.

 

W dniach 26-27 maja odbywała się w Gostyniu III i IV runda . Po pierwszym dniu Wojtek uplasował się na 3 miejscu. Tor, na którym startował, uważany jest za najtrudniejszy technicznie w Polsce. Drugi dzień zawodów był bardzo nerwowy i po starcie w pierwszym wyścigu doszło do wypadku, w którym brało udział 10 zawodników, w tym także Wojtek, Wyścig został przerwany, a poszkodowany zawodnik zabrany do szpitala ze złamaną ręką. Nasz młody adept gokartów nie przestraszył się jednak i z wielką determinacją przystąpił do rundy finałowej. Po idealnym starcie znalazł się na 4 pozycji i tak dojechał do mety, walcząc zaciekle o trzecią lokatę. Linię mety przekroczył, tracąc do trzeciego zawodnika 0,2 sekundy.

 

Po czterech rundach Wojtek jest w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski na 4 pozycji i traci niecałe 40 punktów do trzeciego zawodnika. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.