Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Archiwum Aktualności 2011-2012 [Gim i LO] Festwial teatralny "bez MASKI"

Festwial teatralny "bez MASKI"

Email Drukuj PDF

12_plakat_iv_edycjaCo roku, aby uświetnić Międzynarodowy Dzień Teatru, odbywa się festiwal Spotkania Teatralne „bez MASKI", którego współorganizatorem jest Gimnazjum ETE im. A. Schweitzera.

Celem imprezy jest prezentacja twórczości teatralnej dzieci i młodzieży, kultywowanie działań artystycznych oraz profilaktyka skierowana na twórcze spędzanie czasu wolnego, a także szeroko pojęta integracja. Jury festiwalu przyzna Grand Prix w sześciu kategoriach. Nagrodzimy najlepszego aktora, a także reżysera i instruktora, ponieważ chcemy doceniać ich niezwykłą pasję i zaangażowanie w rowijanie talentów aktorskich młodych adeptów teatru.

Nasz festiwal ciągle się rozwija...

W pierwszej edycji wzięło udział około 400 młodych aktorów w różnym wieku z całego wojewódźtwa śląskiego. Konkurowało ze sobą ok. 20 zespołów. Chęć uczestnictwa w czwartej edycji zgłosiły aż 32 zespoły m. in. z Katowic, Częstochowy, Wisły czy Tarowskich Gór.

Szkoły ETE reprezenotwać będzie grupa teatralna z SP, która zaprezentuje spektakl "Kropla wody". Z pewnością będzie mogła liczyć na gorące oklaski, gdyż pierwszego dnia na widowni zasiądą milusińscy z naszej szkoły podstawowej. Uczniowie z Gimnazjum i Liceum ETE zabawią się w dziennikarzy i przygotują gazetkę festiwalową, w której znajdą się wywiady z młodymi aktorami, reżyserami i widzami oraz recenzje wybranych przedstawień.

Podsumowaniem festiwalu będzie uroczysta gala, podczas której zaprezentują się nagrodzone zespoły. Ma ona charakter otwarty - poza zaproszonymi gośćmi występy laureatów mogą obejrzeć wszyscy miłośnicy teatru.

Część konkursowa: 26-29.03.2012 Dom Kultury w Szczygłowicach

Uroczysta gala: 31.03.2012 Kino-Scena-Kultura w Knurowie godz. 17.00

 

Zasady naboru do LO

LO2019 NABÓR DO LICEUM OSTATNI

Licznik odwiedzin

Dzisiaj99
Yesterday127
Week674
Miesiąc1189
Wszystkie367849

Currently are 25 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation