Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Archiwum Aktualności 2011-2012 [Gim i LO] Festwial teatralny "bez MASKI"

Festwial teatralny "bez MASKI"

Email Drukuj PDF

12_plakat_iv_edycjaCo roku, aby uświetnić Międzynarodowy Dzień Teatru, odbywa się festiwal Spotkania Teatralne „bez MASKI", którego współorganizatorem jest Gimnazjum ETE im. A. Schweitzera.

Celem imprezy jest prezentacja twórczości teatralnej dzieci i młodzieży, kultywowanie działań artystycznych oraz profilaktyka skierowana na twórcze spędzanie czasu wolnego, a także szeroko pojęta integracja. Jury festiwalu przyzna Grand Prix w sześciu kategoriach. Nagrodzimy najlepszego aktora, a także reżysera i instruktora, ponieważ chcemy doceniać ich niezwykłą pasję i zaangażowanie w rowijanie talentów aktorskich młodych adeptów teatru.

Nasz festiwal ciągle się rozwija...

W pierwszej edycji wzięło udział około 400 młodych aktorów w różnym wieku z całego wojewódźtwa śląskiego. Konkurowało ze sobą ok. 20 zespołów. Chęć uczestnictwa w czwartej edycji zgłosiły aż 32 zespoły m. in. z Katowic, Częstochowy, Wisły czy Tarowskich Gór.

Szkoły ETE reprezenotwać będzie grupa teatralna z SP, która zaprezentuje spektakl "Kropla wody". Z pewnością będzie mogła liczyć na gorące oklaski, gdyż pierwszego dnia na widowni zasiądą milusińscy z naszej szkoły podstawowej. Uczniowie z Gimnazjum i Liceum ETE zabawią się w dziennikarzy i przygotują gazetkę festiwalową, w której znajdą się wywiady z młodymi aktorami, reżyserami i widzami oraz recenzje wybranych przedstawień.

Podsumowaniem festiwalu będzie uroczysta gala, podczas której zaprezentują się nagrodzone zespoły. Ma ona charakter otwarty - poza zaproszonymi gośćmi występy laureatów mogą obejrzeć wszyscy miłośnicy teatru.

Część konkursowa: 26-29.03.2012 Dom Kultury w Szczygłowicach

Uroczysta gala: 31.03.2012 Kino-Scena-Kultura w Knurowie godz. 17.00

 

Zasady naboru do LO

LO2019 NABÓR DO LICEUM OSTATNI

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
Yesterday222
Week1155
Miesiąc5726
Wszystkie383062

Currently are 9 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation