Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzień z Chemią

Email Drukuj PDF

11_warsztaty_chemiczne8 czerwca odbył się w naszej szkole DZIEŃ Z CHEMIĄ :)! Chemia należy do nauk ścisłych, więc samo to słowo zniechęca do poznania i polubienia tej trudnej, lecz przepięknej dziedziny nauki. "Dzień z chemią" był dla uczniów podróżą po krainie eksperymentów mieniących się wszystkimi kolorami tęczy. Miał na celu zachwycić i zainspirować uczniów do dalszego zgłębiania wiedzy z tego przedmiotu. Eksperymenty zwracają uwagę na obecność nauki w życiu i uczą, jak wykorzystać wiedzę zdobytą podczas lekcji w praktyce.

Naszemu "dniowi z chemią" przewodniczył pan Mateusz Stocki, reprezentant Polski i laureat "Science on Stage" - światowej sławy konkursu przyrodniczego. Najpierw przeprowadził wspaniały pokaz, który był połączeniem wielkiego show chemicznego z wykorzystaniem wiedzy fizyko-chemicznej. Niewątpliwie było to naturalne dzieło sztuki. Następnie odbyły się dla każdej klasy warsztaty laboratoryjne, które stały się doskonałym uzupełnieniem pokazów. Każdy uczeń samodzielnie wykonywał eksperyment i zapisywał obserwacje.

Jednym słowem zabawa przez naukę to najlepsza forma pogłębiania wiedzy, a uczniowie już z niecierpliwością czekają na kolejny DZIEŃ Z CHEMIĄ! 

Zdjęcia

{morfeo 110}

Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2011 12:24  

Zasady naboru do LO

LO2019 NABÓR DO LICEUM OSTATNI

Licznik odwiedzin

Dzisiaj102
Yesterday127
Week677
Miesiąc1192
Wszystkie367852

Currently are 25 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation