Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzień z Chemią

Email Drukuj PDF

11_warsztaty_chemiczne8 czerwca odbył się w naszej szkole DZIEŃ Z CHEMIĄ :)! Chemia należy do nauk ścisłych, więc samo to słowo zniechęca do poznania i polubienia tej trudnej, lecz przepięknej dziedziny nauki. "Dzień z chemią" był dla uczniów podróżą po krainie eksperymentów mieniących się wszystkimi kolorami tęczy. Miał na celu zachwycić i zainspirować uczniów do dalszego zgłębiania wiedzy z tego przedmiotu. Eksperymenty zwracają uwagę na obecność nauki w życiu i uczą, jak wykorzystać wiedzę zdobytą podczas lekcji w praktyce.

Naszemu "dniowi z chemią" przewodniczył pan Mateusz Stocki, reprezentant Polski i laureat "Science on Stage" - światowej sławy konkursu przyrodniczego. Najpierw przeprowadził wspaniały pokaz, który był połączeniem wielkiego show chemicznego z wykorzystaniem wiedzy fizyko-chemicznej. Niewątpliwie było to naturalne dzieło sztuki. Następnie odbyły się dla każdej klasy warsztaty laboratoryjne, które stały się doskonałym uzupełnieniem pokazów. Każdy uczeń samodzielnie wykonywał eksperyment i zapisywał obserwacje.

Jednym słowem zabawa przez naukę to najlepsza forma pogłębiania wiedzy, a uczniowie już z niecierpliwością czekają na kolejny DZIEŃ Z CHEMIĄ! 

Zdjęcia

{morfeo 110}

Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2011 12:24  

Zasady naboru do LO

LO2019 NABÓR DO LICEUM OSTATNI

Licznik odwiedzin

Dzisiaj136
Yesterday177
Week1012
Miesiąc3954
Wszystkie398491

Currently are 9 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation