Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Archiwum Aktualności 2010-2011 [Gim i LO] Maratony Maturzystów - 1 IV i 9 IV

Maratony Maturzystów - 1 IV i 9 IV

Email Drukuj PDF

Kwiecień sprzyja nauce maturzystów, chyba nie trzeba tłumaczyć, z jakiego powodu :). Aby im pomóc, nauczycielki matematyki i języka polskiego zorganizowały dla nich maratony powtórkowe. Najciekawszą formę miało spotkanie matematyczne - w nocy z piątku na sobotę (z 1 na 2 kwietnia). Najlepiej jednak oddać głos organizatorce, pani prof. Annie Kopeć:

"Kiedy umawiałam się z uczniami na nocny Maraton Maturzysty i podałam datę 1 kwietnia, popatrzyli na mnie podejrzliwie, czy to nie jest żart na prima-aprilis. Przyszli prawie wszyscy (brakowało tylko jednej osoby). Spotkaliśmy się w szkole o godzinie 19-ej. Każdy przyniósł duże zapasy jedzonka, bo powszechnie wiadomo, że podczas intensywnej nauki wzrasta apetyt. Zabraliśmy się energicznie do pracy. Rozwiązywaliśmy zadania maturalne z różnych zbiorów zadań. Wszyscy chodzili do tablicy na ochotnika. Czasem nawet na wyścigi biegli, aby przedstawić swoje rozwiązanie. Przed północą zamówiliśmy pizzę. Byliśmy już głodni (pomimo podjadania) i miło było zrobić sobie dłuższą przerwę na posiłek, był to też czas, aby odpocząć, pogadać i pożartować. Gdy już byliśmy bardzo zmęczeni -około trzeciej nad ranem -obejrzeliśmy film "Madagaskar". :) Myślę, że taki intensywny trening przed maturą był potrzebny. A poza tym miło było się spotkać w nietypowej - nocnej- scenerii naszej szkoły." 

Maraton polonistyczny nie miał już tak "romantycznej" oprawy, bo... sobota przed południem, intensywne porządkowanie wiedzy o epokach literackich, autorach, dziełach, itp., "walka z czasem", by jak najwięcej sobie przypomnieć i utrwalić, brak filmu - cóż - to już zupełnie coś innego. Ale także stawili się prawie wszyscy i dzielnie starali się wytrwać przez kilka godzin. :)

To musi przynieść dobry skutek! Laughing


Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2011 07:47  

Zasady naboru do LO

LO2019 NABÓR DO LICEUM OSTATNI

Licznik odwiedzin

Dzisiaj71
Yesterday106
Week530
Miesiąc4420
Wszystkie376278

Currently are 15 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation