Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Archiwum Aktualności 2010-2011 [Gim i LO]
Aktualności G i LO 10-11

Prezent pod choinkę

Email Drukuj PDF

Wszyscy lubimy dostawać prezenty! Chcemy, aby każde dziecko miało takie chwile szczęścia. Jak co roku dołączamy do ogólnopolskiej akcji charytatywnej przygotowywania prezentów dla dzieci z Ukrainy. Każda zainwestowana w ten sposób złotówka i minuta pracy to promyk słońca w trudnym życiu dzieci z domów dziecka i uśmiech na ich twarzach. (więcej)


Poprawiony: niedziela, 25 września 2011 10:37
 

Wyjazd adaptacyjny - LO i G

Email Drukuj PDF

Uczniów klas pierwszych Gimnazjum i LO ETE zapraszam na wyjazd adaptacyjny: 29-31 sierpnia 2011 r. do Wisły Centrum.

Pobyt w Domu Wypoczynkowym „Księżówka", Wisła, ul. Górnośląska 1; tel. 033 8552334

Koszt 180,00 zł (pobyt, wyżywienie, dojazd, ubezpieczenie, opieka wychowawców). Kwotę powyższą proszę wpłacić na konto:

Ewangelickie Towarzystwo Edukacyjne, PKO I O / GLIWICE

Nr konta: 75 1020 2401 0000 0302 0183 7020 (z dopiskiem: wyjazd)

lub w dniu wyjazdu nauczycielowi.

Zbiórka: 29 sierpnia (poniedziałek) dworzec PKP w Gliwicach (hol główny) o godzinie 7:15 – wyjazd 7:36, przyjazd do Wisły o godz. 10:36


 

 

 


 

 

Poprawiony: wtorek, 20 września 2011 18:20
 

Marta Król zwyciężyła w Konkursie "Le piszę kliszę"!

Email Drukuj PDF

Uczennica 3 klasy LO, Marta Król, zwyciężyła w Konkursie Literackim "Le piszę kliszę" organizowanym przez gliwickie Forum. Konkurs polegał na napisaniu literackiej historii do jednego ze zdjęć Wilhelma von Blandowskiego pokazujących dziewiętnastowiecznych mieszkańców Gliwic. Zabawna i pomysłowa opowieść Marty bogata w wiele charakterystycznych dla naszego miasta określeń i starych nazw ulic okazała się najlepsza!

Gratulujemy Marto i cieszymy się z Tobą!Smile

 A dla wszystkich naszych "czytelników" wakacyjne pozdrowienia!

Poprawiony: poniedziałek, 15 sierpnia 2011 08:36
 

WAKACJE!!!

Email Drukuj PDF

wakacje11

Życzymy Wam (i sobie Laughing) kochani uczniowie, udanych i wesołych wakacji, pełnych interesujących przygód i podróży!

Do zobaczenia we wrześniu.

Wasi nauczycieleCool

Poprawiony: poniedziałek, 27 czerwca 2011 23:54
 

Filmobraźnia

Email Drukuj PDF
edukatorzy20 czerwca uczniowie szkół ETE brali udział w  konkursie filmowym. W świetnym  klimacie, po zajęciu kinowych  pozycji na naszych wygodnych "klubowych" kanapach, opychając się  popcornem i popijając pepsi, obejrzeliśmy świetny (moim skromnym zdaniem) niemiecki film "Edukatorzy".  W ciekawym momencie projekcja została przerwana, ponieważ to uczniowie musieli dopisać dalszy ciąg historii. Najciekawsze zakończenie stworzyła Nicole Zaborowska i wygrała 2 bilety do kina - dla siebie i wybranego przez nią  nauczyciela bądź ucznia.
Poprawiony: wtorek, 28 czerwca 2011 00:04
 

Podręczniki na rok 2011/12

Email Drukuj PDF

Uczniowie! Jeśli chcecie zakupić w szkole zestaw podręczników do klasy następnej, prosimy o wpłacenie na konto szkoły zaliczki w wysokości 200zł do 10 lipca 2011.

Oferta dla uczniów wszystkich klas Gimnazjum i LO. Zakupiony zostanie komplet podręczników. Rozliczenie zaliczki we wrześniu.

Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2011 10:50
 

Dzień z Chemią

Email Drukuj PDF

11_warsztaty_chemiczne8 czerwca odbył się w naszej szkole DZIEŃ Z CHEMIĄ :)! Chemia należy do nauk ścisłych, więc samo to słowo zniechęca do poznania i polubienia tej trudnej, lecz przepięknej dziedziny nauki. "Dzień z chemią" był dla uczniów podróżą po krainie eksperymentów mieniących się wszystkimi kolorami tęczy. Miał na celu zachwycić i zainspirować uczniów do dalszego zgłębiania wiedzy z tego przedmiotu. Eksperymenty zwracają uwagę na obecność nauki w życiu i uczą, jak wykorzystać wiedzę zdobytą podczas lekcji w praktyce.
Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2011 12:24 Więcej…
 


Strona 1 z 8

Zasady naboru do LO

LO2019 NABÓR DO LICEUM OSTATNI

Licznik odwiedzin

Dzisiaj59
Yesterday220
Week279
Miesiąc4850
Wszystkie382186

Currently are 16 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation