Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Archiwum Aktualności Aktualności 09-10 Uczniowie ETE wybierają Prezydenta - projekt edukacyjny

Uczniowie ETE wybierają Prezydenta - projekt edukacyjny

10_wyboryPierwszy tydzień czerwca w Gimnazjum i LO ETE upłynął pod znakiem kampanii wyborczej. Każda klasa musiała wymyślić swojego kandydata, zaproponować program wyborczy, przygotować ulotki, plakaty, zaplanować kampanię oraz stworzyć fizycznie jego samego lub ją w skali 1:1.

8 i 9 czerwca w czasie dużych przerw trwały pikniki wyborcze - bardzo burzliwe i głośne - kandydaci i ich sztaby wyborcze walczyli o głosy, przekonując nauczycieli do głosowania. Pojawiły się nawet młodzieżowe bojówki (uczniowie SP) jednego z kandydatów, podejmując walkę z jego przeciwnikami. Kampanii towarzyszyły sondaże wyborcze i ankiety sprawdzające oczekiwania wyborców względem kandydatów.

W czwartek, po jednodniowej ciszy wyborczej głosowanie wyłoniło zwycięskiego kandydata - wygrał Zygfryd Vifon (3 G), tuż za nim znalazł się Lech Świerk (2 G). Całość projektu zakończyło omówienie kampanii przygotowane przez prof. Weronikę Łabus-Mendrak oraz wyjaśnienie zasad i chwytów marketingowych, które rządzą prawdziwymi kampaniami przedstawione przez prof. Joannę Mierzwińską-Buzek.

Gratulacje dla organizatorek i uczestników, bo projekt dostarczył wszystkim wiele radości.

Zdjęcia

{morfeo 75}