Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Karuzela się kręciła!

karuzelkiNasza szkoła miała przyjemność gościć 14 marca 2019 r. uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z Gliwic oraz okolic miasta podczas VIII edycji konkursu „KARUZELA Z JĘZYKAMI”.

Tego zadania podjęło się 18 drużyn składających się z dwóch ochotników, którzy mieli się wykazać umiejętnościami w zakresie języka polskiego, angielskiego i niemieckiego. Dostawali taką możliwość za każdym razem, gdy podeszli do odpowiedniego „krzesełka”, czyli stanowiska, na którym jurorem był zawsze jeden z uczniów naszej szkoły i na którym znajdowało się jedno z kilkunastu zadań. Każde różniło się od siebie sposobem rozwiązania oraz językiem, w którym miało być wykonane.

W trakcie zabawy uczniowie oraz nauczyciele mieli dostęp do kawiarenki, również prowadzonej przez uczennice klas 3 gimnazjum, a po zakończeniu wszystkich zadań przez każdą grupę odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Oto nasi laureaci:

W kategorii młodszych uczestników (klasy 6 i 7 SP) za zajęcie I miejsca nagrody oraz tradycyjny puchar „Karuzelę” otrzymała Szkoła Podstawowa nr 27 reprezentowana przez Matyldę Machurę i Bartosza Przytockiego.

II miejsce w tej kategorii wiekowej również zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 27 – Filip Kaptacz oraz Dominik Pietrzak.

Emilia Kunowska i Hubert Niestrój ze Szkoły Podstawowej nr 14 znaleźli się na III miejscu.

 

Natomiast w kategorii starszych uczestników (klasy 8 SP i 3 gimnazjum) I miejsce i puchar zdobyły Oliwia Frueauff oraz Maja Głodek z Gimnazjum nr 15.

II miejsca możemy pogratulować Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 reprezentowanej przez Mateusza Męcika i Aleksandrę Piasecką.

A laureatkami III miejsca zostały Zofia Pankowska i Maja Stepanik – uczennice Szkoły Podstawowej nr 27.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Zdjęcia można obejrzeć tutaj

Ciekawe, co przyniesie nam następna edycja?