Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start 2014-2015 [Gim i LO]
Aktualności G i LO 14-15

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Email Drukuj PDF

 

Poprawiony: piątek, 26 czerwca 2015 11:12
 

Zwycięsko przetrwali na Arenie podczas "Igrzysk"

Email Drukuj PDF

                       Natalia Uryga i Mateusz Płonka - trybuci z klasy 2 gimnazjum zwycięsko przetrwali wczoraj (23 czerwca) na Arenie podczas IV Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla Gimnazjalistów "Igrzyska śmierci". Musieli poradzić sobie z czterema bardzo zróżnicowanymi zadaniami. Najpierw sprawdzano umiejętność kreatywnego działania - prezentowali swoją szkołę, wykorzystując wylosowane materiały i swojego mentora... czyli nauczyciela - opiekuna), później pisali obszerny test szczegółowo sprawdzający znajomość treści powieści Suzanne Collins "Igrzyska śmierci". Kolejne zadanie wymagało sprawności i zręczności fizycznej, na końcu zaś należało rozpoznać, czym różniły się wybrane sceny z filmu od ich literackiego pierwowzoru. Nasi trybuci świetnie poradzili sobie zwłaszcza z testem - w tej konkurencji byli najlepsi. Ostatecznie wywalczyli trzecie miejsce i nagrody książkowe. Na szczęście walka na tej Arenie nie groziła niczym równie strasznym jak w wersji powieściowej. 

Gratulacje dla uczestników i laureatów!

Te "Głodowe igrzyska" skończyły się pomyślnie, a los sprzyjał wszystkim trybutom (no może nie wszystkim tak samo intensywnie...:))

Poprawiony: środa, 24 czerwca 2015 10:51
 

Kolejna wymiana z niemieckim gimnazjum z Uslar za nami

Email Drukuj PDF

1368520705 logo pnwm dopisek poziom cmyk

Już jesteśmy!  A szkoda... Zostalibyśmy tam chętnie trochę dłużej...

Kolejna wymiana z niemieckim gimnazjum  z  Uslar za nami. Od 14. 06. byliśmy w podróży, a wróciliśmy dopiero wczoraj, tj. 21.06. A w tym czasie to się dopiero działo: gry i zabawy integracyjne, wspólne obiady w stołówce szkolnej, wizyta u Burmistrza miasta Uslar, zwiedzanie miasta Göttingen, wizyta w mieści Kassel i zwiedzanie bunkru Weinberg, muzeum w Uslar,  i praca nad trudnym niemiecko-polskim projektem „Znaczenie i rodzaje miejsc dziedzictwa kulturowego w Polsce i Niemczech”.

Nie brakowało nam też czasu wolnego, który wykorzystaliśmy na poznawanie siebie, wspólne wycieczki, rozmowy i grillowanie.

Z niecierpliwością czekamy już na przyjazd Niemców do nas, najprawdopodobniej w czerwcu przyszłego roku. 

Poprawiony: czwartek, 23 lipca 2015 10:48
 

Mamy laureatki konkursu "Zostań chemicznym detektywem"

Email Drukuj PDF

         18 czerwca 2015r. w Górnośląskim Centrum edukacji odbyła się gala finałowa III edycji Międzyszkolnego Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: „Zostań chemicznym detektywem”.

Konkurs zorganizowali nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 oraz Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego. 

W rywalizacji wzięło udział kilkanaście dwuosobowych drużyn z gliwickich oraz zabrzańskich szkół średnich.
Konkurs składał się z trzech etapów.

I etapie oceniane były plakaty. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy chemicznej. W tej kategorii nie mieliśmy sobie równych, nasze uczennice Sara Grzybek i Agnieszka Lenius zajęły I miejsce. 

II etap stanowiła część laboratoryjna przeprowadzona w Szkolnym Laboratorium Chemicznym GCE. Obejmowała ona wykonanie analiz z wykorzystaniem technik i metod chemii analitycznej. 

W III etapie konkursu, który odbył się ZSO Nr 1 uczniowie w dwuosobowych zespołach rozwiązywali zadania teoretyczne.

 Nasze uczennice Sara Grzybek i Agnieszka Lenius zostały laureatkami, zajmując 2 miejsce bezpośrednio za organizatorami. Jest to ogromny sukces dziewczyn i pani Marii Cader .

GRATULUJEMY!

Poprawiony: czwartek, 18 czerwca 2015 19:07
 


Strona 1 z 12

Licznik odwiedzin

Dzisiaj59
Yesterday197
Week1383
Miesiąc1886
Wszystkie414239

Currently are 31 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...