Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2013/2014

Oliwia Mistrzynią Śląska

Email Drukuj PDF
Jest mi niezwykle miło poinformować, że uczennica klasy 2b, Olivia Bergler w sobotę
zwyciężyła w Mistrzostwach Śląska w Tenisie Ziemnym w kategorii Krasnali.
Olivia w rywalizacji z 10-ciolatkami była najmłodszą zawodniczką turnieju, w Grudniu skończy dopiero 9 lat!Obrazek 1
Poprawiony: czwartek, 25 września 2014 21:47
 

Dobre wyniki Szkoły Podstawowej ETE w konkursie matematycznym KANGUREK.

Email Drukuj PDF
 
 
Uczeń naszej szkoły: Jakub Król zdobył 2 miejsce w powiecie - zdobył 93,75 punktów.
 
6 osób zostało wyróżnionych: Aleksandra Izydorczyk i Karol Kotuła - 6 miejsce w powiecie,
Paweł Oborski - 16 miejsce, Jan Legierski i Paweł Szumski - 19 miejsce w powiecie, Natalia Zoszak - 24 miejsce.
 
Gratulujemy!
 

Dzień sportu

Email Drukuj PDF

4 czerwca mali i duzi uczniowie naszych szkół bawili się podczas Dnia Sportu zorganizowanego przez dwie uczennice klasy 2 G – Natalię Kowalską i Zuzę Ptak. Zaproszeni zostali znamienici goście: rodzeństwo Karolina i Adam Chrapek - narciarze alpejscy i absolwenci Szkół ETE – oraz paraolimpijczyk, snowboardzista Wojciech Taraba. Karolina Chrapek i Wojciech Taraba reprezentowali Polskę na tegorocznej Zimowej Olimpiadzie w Soczi. Ze strony uczniów szczególne umiejętności i osiągnięcia sportowe reprezentowali Wojciech Garbacz z 6 klasy SP ETE – uczestnik wielu rajdów gokartowych oraz Maciej Wegrzyn-Śliwka – pasjonat łucznictwa i uczestnik zawodów w tej dyscyplinie. Każdy z przedstawionych sportowców miał „stolik”, przy którym pokazywał swój sprzęt oraz trofea, udzielał wywiadów i rozdawał autografy J.

Rozmowom ze sportowcami towarzyszyły rozgrywki sportowe – rozegrano mecze w piłkę nożną (uczniowie SP kontra nauczyciele) i w koszykówkę (uczniowie gimnazjum kontra nauczyciele). Można było chodzić po slacku, ułożyć najwyższą wieżę ze skrzynek, równocześnie na nią wchodząc z asekuracją z lin wspinaczkowych czy zagrać w tenisa stołowego. Taki Dzień Sportu był prawdziwą przyjemnością i dostarczył wszystkim świetnej zabawy.

Wielkie brawa i podziękowania dla organizatorek, ich pomocników i wszystkich wspierających!

Poprawiony: niedziela, 29 czerwca 2014 20:57
 

Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF

 

 

Czy zajęcia w szkole muszą być nudne? Odpowiedź brzmi: nie! A gdzie dowód? Jest nim z pewnością uśmiech na twarzach uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ETE, którzy wspólnie ze swoimi nauczycielami świętowali ważny dla nich dzień...Dzień Dziecka!!!

Uczniowie brali udział  w warsztatach, które miały na celu nauczyć ich kreatywnego i krytycznego myślenia, pokazać, że uczenie przez przeżywanie może być nie tylko przyjemne, ale także daje znakomite rezultaty.

Dzieci i młodzież miała okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez nauczycieli Szkół ETE.

Pani Maria Broda wprowadzała ich w arkana wiedzy chemicznej. Pokazała, iż nauka może być fascynjąca. Być może wśród naszych uczniów są przyszli naukowcy...

Kolejna grupa warsztatowa rozwiązywała łamigłowki matematyczne i zadania logiczne. Zajęcia przygotowała Pani Agnieszka Makucik.

A może świętować Dzień Dziecka na sportowo?! Ruchu nigdy dosyć. Tę zasadę z pewnością wcielali w życie uczestnicy warsztatów chodzenia po linie pod czujnym okiem Pana Tymona Walińskiego.

Humaniści także mogli znaleźć coś dla siebie. Na zajęciach artystycznych prowadzonych przez Panią Monikę Sierżant trzeba było wykazać się twórczym myśleniem i zaprojektować własną artystyczną doniczkę.

Czy sztuka może mieć charakter utylitarny, czy też raczej powinna być "sztuką dla sztuki"? Uczniowie biorący udział w warsztatach plastycznych animowanych przez Panią Małgorzatę Zielińską dowiedli, że to, co piękne i twórcze, może być także praktyczne. Przygotowali wspaniałą intalację przestrzenną, która stała się oryginalnym elementem wystroju auli.

Talent aktorski można było szlifować pod okiem Pani Joanny Święcik-Patery. Teatr cieni w środku dnia? Oczywiście! Dla chcącego nic trudnego. Wystaczy biały materiał, czarna kurtyna, przysłonięte okna i zwykła lampka oraz kukiełki, aby przenieść się w zaczarowany świat bajki I. Krasickiego "Przyjaciele". Każdy uczestnik warsztatu aktorskiego mógł sprawdzić się zarówno w interpretacji tekstu, jak  i w animacji lalką. Zarówno dzieci ze szkoły podstawowej jaki i gimnazjaliści bawili się znakomicie.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie Dnia Dziecka były: Maria Broda i Joanna Święcik-Patera

 

 

Zaproszenie na wykład

Email Drukuj PDF

E- dan

 


Strona 1 z 7